Fundusze unijne – realna szansa dla Twojej firmy

Mamy to szczęście, że nasz kraj przynależy do struktur Unii Europejskiej. W związku z tym, mamy możliwość korzystania z funduszy unijnych. Zetknąć z nimi możemy się właściwie na każdym naszym kroku. To wielka i niepowtarzalna szansa na rozwój i sfinansowanie inwestycji na wdrożenie, których ciężko byłoby pozyskać pieniądze.

Pomoc w należytym opracowaniu wniosku i przebrnięciu przez gąszcz wymogów stawianych wnioskom o udzielenie wsparcia z funduszy unijnych

Autor zdjęcia: quinn.anya

Doskonale wiedzą o tym firmy i inne instytucje, którym udało się znaleźć w grupie beneficjentów funduszy unijnych. Choć teoretycznie pozyskać je można z wielu źródeł, to w praktyce pozyskiwanie funduszy unijnych do zadań łatwych nie należy (kilka dodatkowych informacji tutaj: http://www.strategor.pl/). Każdy program posiada inne wytyczne, które należy spełnić by móc pozytywnie przejść proces weryfikacji wniosków. Choć w Internecie znaleźć można wiele informacji na temat organizowanych konkursów, to jednak, nie posiadając dobrej orientacji w temacie ciężko jest nie zgubić się w ich gąszczu.

Gdzie szukać pomocy?

W takiej sytuacji, chcąc pozyskać fundusze unijne, warto jest poszukać wykwalifikowanego wsparcia. Choć teoretycznie można pomoc taką uzyskać bezpłatnie w punktach informacyjnych podmiotów odpowiedzialnych za nabór wniosków, to jednak nie możemy liczyć na to, że w takim miejscu uzyskamy wsparcie w jego przygotowaniu i opracowaniu wymaganych do niego załączników. Dodatkowo, informacje, które uzyskamy będą informacjami bardzo ogólnikowymi. Jeśli więc nie zagłębiliśmy się w temacie, najprawdopodobniej niewiele zyskamy dzięki temu spotkaniu.

Czy skazani jesteśmy, zatem na samodzielne wertowanie dziesiątków instrukcji i regulaminów? Niekoniecznie. Można, bowiem skorzystać z pomocy firm doradczych i konsultingowych. Zwracając się do nich z zarysem swoich potrzeb i oczekiwań, uzyskać możemy wiarygodną informację:

  • w jakich konkursach możemy brać udział,
  • ile pieniędzy możemy uzyskać,
  • a także, kiedy zaczyna się nabór wniosków.

Co bardzo istotne – konsulting to także pomoc w należytym opracowaniu wniosku i przebrnięciu przez gąszcz wymogów stawianych wnioskom o udzielenie wsparcia z funduszy unijnych.

Comments are closed.